تبلیغات
خانومانه - هشدار پلیس آگاهی به صاحبان مغازه‌هاAdmin Logo
themebox Logoتاریخ:یکشنبه 17 مهر 1390-12:59 ب.ظ

نویسنده :عسل

هشدار پلیس آگاهی به صاحبان مغازه‌ها

گزارش‌های دریافتی از پلیس آگاهی برخی از استان‌های كشور نشان می‌دهد، عده‌ای سودجو با واحدهای صنفی تماس تلفنی برقرار كرده و با معرفی خود به عنوان كارمند یا مسوول خرید یكی از ارگان‌های دولتی، درخواست خرید كالا یا خدمات می‌كنند و در ادامه شماره كارت بانكی را از مالباخته دریافت و پس از تماس مجدد اعلام می‌دارند وجه به حساب شما واریز شده است.

جام جم نوشت: معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در خصوص شیوه جدید كلاهبرداری افراد شیاد از صاحبان مغازه‌ها از طریق تماس تلفنی هشدار داد.

به گزارش اداره اجتماعی پلیس اگاهی ناجا، سرهنگ عبدالله قاسمی گفت: گزارش‌های دریافتی از پلیس آگاهی برخی از استان‌های كشور نشان می‌دهد، عده‌ای سودجو با واحدهای صنفی تماس تلفنی برقرار كرده و با معرفی خود به عنوان كارمند یا مسوول خرید یكی از ارگان‌های دولتی، درخواست خرید كالا یا خدمات می‌كنند و در ادامه شماره كارت بانكی را از مالباخته دریافت و پس از تماس مجدد اعلام می‌دارند وجه به حساب شما واریز شده است.

قاسمی افزود: هنگامی كه مالباخته برای بررسی حساب به عابربانك مراجعه می‌كند متوجه می شود وجهی به حسابش واریز نشده و با كلاهبردار تماس برقرار می‌كند كه وی عنوان می‌كند چون حساب ما ارزی است برای كنترل حساب می‌بایست از منوی انگلیسی خودپرداز وارد شوید و سپس با سوءاستفاده از عدم آگاهی صاحب حساب به زبان انگلیسی وی را به منوی انتقال وجه راهنمایی و با دادن شماره حساب خود و مبلغ مورد نظر، به شكلی كه مالباخته متوجه نشود از وی درخواست تایید می‌كند و با این شیوه حساب بانكی آنها را خالی می‌كند.

قاسمی با اشاره به این‌كه كلاهبرداری از طریق فوق رو به گسترش است با هشدار به هموطنان از آنان خواست به منظور جلوگیری از تكرار موارد مشابه به هیچ عنوان رمز كارت‌های عابربانك خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.